6+1 tip pre správny výber chinínového šampónu Milva

 Pri výbere chinínového šampónu Milva je nutné riadiť sa podľa toho, aký typ vlasov máme a čo chceme dosiahnuť.

1. Proti vypadávaniu vlasov

Proti vypadávaniu a na podporu rastu vlasov sú určené produkty Milva s obsahom chinínu (šampóny, vlasové vody a masky).

a.) Šampóny Milva s obsahom chinínu:

b.) Chinínové vlasové vody

Odporúčaný doplnok ku chinínovým šampónom Milva sú chinínové vody. Tie sa môžu aplikovať denne na suchú pokožku, nie na vlasy!

c.) Chinínové Masky a kondicionéry

Aby bol efekt čo najlepší, vlasy si udržali svoju hydratáciu a elastickosť a zároveň sa lepšie rozčesávali, je vhodná kombinácia s nasledovnými maskami a kondicionérmi:

2. Šampón na suché a lámavé vlasy

Pri suchých vlasoch treba byť pri výbere chinínových šampónov obzvlášť pozorní.

Zo skúseností odporúčame na vlasy tieto šampóny Milva:

  • Hair repair – ako jediný s obsahom chinínu vhodný na suché vlasy. Ak máte suché vlasy a chcete zastaviť ich vypadávanie, tak použite tento šampón.
  • Šípkový šampón – obsahuje šípkový olej, odporúčame striedať s chnínovým šampónom Hair Repair
  • Pivný šampón – obsahuje extrakt chmeľu, udržiava vlasy mäkké a hladké
  • Propolis šampón - zamedzuje šúpaniu, svrbeniu a lupinám
  • Gaštan šampón - vhodný na tmavé, nepoddajné vlasy, odstaňuje suchotu a zmierňuje vypadávanie vlasov.
  • Color protect - výborný na farbené vlasy, obsahuje UV filter
  • Argan Sublime elixír - je bezoplachová starostlivosť, ktorá je vhodná pri poškodených, namáhaných, suchých. lámavých a inak problémových vlasoch. Keďže sa z vlasov neoplachuje, jej regeneračný účinok trvá až do najbližieho umytia vlasov.

3. Šampón na nadmerne mastné vlasy

Pri nadmernom mastení vlasov odporúčame tieto chnínové šampóny:

  • Chinínový šampón 200ml alebo 500ml , Chinín so ženšenom, Chinín ForteŽihľavový šampón - reguluje činnosť mazových žliaz a je vhodný na citlivú pokožku, podporuje rast vlasov
  • Šampón s borovicovým dechtom – používa sa pri nadmerne silnom mastení vlasov, na mastné vlasy s lupinami a pre tých, ktorí si musia každý deň umývať vlasy kvôli rýchlemu masteniu. Menšia nevýhoda je, že borovicový decht má veľmi silnú arómu, ktorá občas nemusí byť príjemná pri umývaní vlasov. Po umytí je to už v poriadku. Na mastné vlasy však funguje veľmi dobre. Vhodný aj na telo vďaka svojim antiseptickým účinkom.
  • Ílový šampón HUMA - s bielym ílom zamedzuje masteniu a zároveň vytvára dokonalý objem.

4. Slabé vlasy bez objemu

Zo šampónov určených pre tento typ vlasov je najlepšou voľbou:

5. Pre extrémne citlivú alebo detskú pokožku

Pre detskú alebo citlivú pokožku je vhodný:

6. Mastné pri korienkoch, suché po dĺžke

Keďže tieto produkty Milva sú prevažne jednozložkové, odporúča sa pri mastných korienkoch a suchých vlasoch ich kombinácia, nakoľko vaša pokožka potrebuje niečo iné ako vaše vlasy.

Preto vyberajte druhy tak, aby ste si vrch (pokožku) umyli šampónom na mastné vlasy a do dĺžky nanášali šampón vhodný na suché vlasy (napr. kombinácia Chinínový šampón na korienky + šampón Šípka na vlasy, Huma + Pivné droždie a podobne.). V taktomto prípade je možné problém riešiť aj použitím vhodného kondicionéru do dĺžky alebo masky, ktoré vaše vlasy hydratujú a vyživia.

A ešte niečo navyše...

Keďže šampóny neobsahujú silikóny, treba rátať s tým, že vlasy sa budú ťažšie rozčesávať. Pokiaľ je tento problém výrazný, používajte bez obáv svoj obľúbený kondicionér (najlepšie však bez obsahu silikónov, aby ste vlasy zbytočne nezaťažili). V našej ponuke nájdete kondicionér Argan Sublime od profesionálnej talianskej značky FarmaVita, ktorý je založený na báze arganového oleja, bez obsahu silikónov, parabénov a parafínov. Vašu pozornosť si určite zaslúžia aj kondicionéry a balzamy Babička Agafia, ktoré voňajú prírodou a sú vyrábané zo sibírskych liečivých bylín a snežnej vody.