Aquis uteráky a turbany

Aquis uteráky a turbany

Absorbčné uteráky a turbany, ktoré skracujú dĺžku sušenia vlasov o 50 %

Aquis získali ocenenie BEAUTY SHORTLIST AWARDS 2017 v kategórii "Najlepší vlasový produkt v UK".

 

Aquis nie je len uterák, je to nepostrádateľný beauty nástroj špeciálne vytvorený na to, aby rýchlo a bez použitia tepla priviedol vlasy zo štádia mokra do polosucha. Uteráky a turbany sú špeciálne navrhnuté tak, aby sušili vlasy správne a to bez hrozby mechanického poškodenia. Výrazne skracujú dobu sušenia, minimalizujú riziko poškodenia vlasov. 

 

Pravidelným používaním Aquis spozoruješ:

  • menej krepovatosti
  • menej polámaných vlasov
  • dlhšiu životnosť a žiarivosť farby
  • poddajnejšie, ľahšie upraviteľné vlasy
  • zlepšenie celkovej kvality, textúry a lesku

 

 

 FAKT: NA RÝCHLOSTI SUŠENIA VLASOV ZÁLEŽÍ

 

Keratín je rozptýlený vo vnútri vlasu. Keď sú vlasy mokré, keratín nasáva vodu, čo spôsobuje zdúvanie a naťahovanie vlasu. Vlas je oslabený o 57%. Vlasy sa stávajú veľmi zraniteľné a náchylné k trvalému poškodeniu. Pre ochranu pevnosti vlasov je nevyhnutné odstrániť z nich vodu hneď v prvých pár minútach po umytí.

 

   FAKT: MOKRÉ VLASY VYSTAVENÉ TEPLU SA POŠKODIA

 

Aplikovaním tepla sa lámu otvorené kutikuly, vznikajú pukliny na vlasovom vlákne, dochádza k poklesu prirodzenej vlhkosti vlasu. Preto sú fény predovšetkým určené na úpravu vlasov, nie sušenie. Fén suší vlasy nerovnomerne, zanecháva plochy z nadbytočnou vodou, kde dochádza k oslabeniu a poškodzovaniu vlasov.

 

   FAKT: TRENIE NARÚŠA OCHRANNÚ VRSTVU VLASU

 

Zdvihnuté vlasové šupinky kutikuly sa zachytávajú na očká a vlákna tkaniny uteráku, či už ide o bavlnu, alebo uterák z mikrovlákna. Trenie výrazne prispieva k lámaniu veľkého množstva kutikúl zachytených o vlákna tkaniny. Prirodzená ochranná vrstva vlasu sa stáva trvalo narušená. Klasické osušky a uteráky by sa nemali používať na sušenie vlasov.

 

   FAKT: POUŽITIE TAŽKÉHO UTERÁKU PRISPIEVA K LÁMAVOSTI

 

   Mokrý, vydutý vlas je náchylný k enormnému naťahovaniu. Ťažké, masívne uteráky zhoršujú pnutie, naťahujú vlas často do krajných možností, hrozí zlomenie vlasu.

 

   FAKT: NEROVNOMERNÉ SUŠENIE SPÔSOBUJE KREHKOSŤ VLASOV

 

Nerovnomerné sušenie vlasov spôsobuje, že niektoré plochy ostávajú dlhšie mokré, čím sú vystavené poškodeniu pri kontakte s teplom počas úpravy. Hovoríme o „bublinkovom poškodení”. Prebytočná voda rozptýlená na obale vlasu sa prehreje a začne sa odparovať. Rozptyľovaním pary vznikajú drobulinké bublinky na obale vlasu. Vlasové vlákno ostáva presušené a krehké, často dochádza k vypadávaniu takto poškodených vlasov.

 

 

   Použitie:

 

Po umytí jemným pritláčaním odsaj stekajúcu vodu a predkloň sa tak aby vlasy smerovali dole k zemi. 

UTERÁK Umiestni uterák na zátylok tak, aby visiace konce uteráku boli aspoň približne rovnakej dĺžky. Celé vlasy zaviň do uteráku pokrúť 3 – 4 krát, prehoď dozadu a koniec zaisti na zátylku. (klasický turban z uteráku) 

TURBAN Nasaď si turban gombíkom na zátylok a do visiaceho cípu vlož vlasy. Pár krát zatoč, cíp natiahni smerom dozadu na zátylok a zapni gombík. 

Vlasy nechaj v uteráku či turbane kým sú na dotyk vlhké. Vlasy sa sušia bez ničivého šúchania a ty máš ruky voľné. 

 
 
   AQUITEX

Tajomstvom funkčnosti AQUIS vlasových uterákov a turbanov je Aquitex. Inovatívny, odľahčený systém sušenia, vyrobený z ultra-tenkých vlákien spojených do prameňov tenších ako hodváb. Sú špeciálne tkané tak, aby vytvárali kanáliky, ktoré rýchlo dokážu odsávať vodu z vlasov bez potreby šúchania a rizika zachytávania vlasových kutikúl. Nasiaknutá voda sa efektívne rozkladá na ploche látky, pričom neprestáva odsávať vodu počas celej doby kontaktu s vlasmi. To pomáha minimalizovať zdúvanie a naťahovanie vlasov a chrániť ich celistvosť. Výsledkom sú pevnejšie, zdravšie a poddajnejšie vlasy.


FAKTY BOLI DOKÁZANÉ. VÝSLEDKY SÚ TU:

AQUIS Hair Science Infographic
 

Stránka 1 z 1 - 3 položiek celkom

Stránka 1 z 1 - 3 položiek celkom

Tento web používa súbory cookie. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií tu