Prečo chinín?

Chinínová vlasová kozmetika Milva proti vypadávaniu a na rast vlasov

 

Na svete azda neexistuje človek, ktorý by nechcel mať krásne, zdravé a husté vlasy. S pribúdajúcim vekom, stresom, starosťami či pôrodmi sa kvalita vlasov zhoršuje, vlasové folikuly sa stávajú oslabené a vlasy začínajú vypadávať viac ako je bežné. Myšlienka straty vlasov je pre mnohých desivá (pre mužov rovnako ako pre ženy). Ak je možné čo i len trochu tento proces zvrátiť a svojim vlasom pomôcť, treba túto možnosť vyskúšať. Preto sa na trhu objavuje chinínový šampón či chinínová vlasová voda.

 

Čo je to chinín?

Chinín je horký, bezfarebný, amorfný práškový alebo kryštalický alkaloid, pôvodne izolovaný z kôry chinínovníka Cinchona succirubra. Tento strom rastie v Peru či ďalších juhoamerických krajinách. Dlhú dobu bol jediným liekom proti malárii a dodnes sa jeho liečivé účinky využívajú v boji proti tejto chorobe. Okrem toho však početné štúdie dokázali, že chinín urýchľuje rast vlasov, pretože stimuluje krvný obeh v pokožke hlavy. Vlasy sa po používaní chinínových produktov stávajú pevnejšie, zdravšie a hustejšie. Rast vlasov sa obnovuje a to dokonca i v miestach, ktoré ostali už celkom bez vlasov (kúty či oblasť nad čelom).

 

Milva – spoločnosť s históriou, ktorá sa nebála

Na slovenský trh vstúpila pred pár rokmi bulharská spoločnosť Milva, ktorá ponúkla svojim zákazníkom širokú škálu produktov, ktoré obsahujú práve chinín. Prečo píšem, že je spoločnosťou, ktorá sa nebála? Chinín sa totiž vo veľkom množstve stáva toxickým prvkom, preto  je množstvo chinínu v chinínových šampónoch či vodičkách dané prísnou normou, ktorá sa musí dodržiavať. Máloktorá spoločnosť bola schopná zakomponovať preto chinín do výroby vlasovej kozmetiky.  No Milve sa to podarilo a možno aj v tom spočíva jej čoraz väčší úspech.

 

Aké sú výhody používania chinínového šampónu?

Šampón je bežnou výbavou kúpeľne každej domácnosti. Určte mnohých poteší, že cena chinínových šampónov Milva nie je vôbec vysoká a dá sa porovnať s cenou bežných šampónov ponúkaných v drogérii. Dovoliť si ho preto môže každý a presvedčiť sa o jeho benefitoch tiež. Pri pravidelnej aplikácii zastaví vypadávanie vlasov a stimuluje ich rast. Vhodný je najmä pre jemné oslabené vlasy ,ktoré posilňuje. Potešia sa aj tí, ktorí majú problém so silnejším mastením vlasov, pre ktorých sú tieto produkty obzvlášť vhodné. Milva šampóny neobsahujú silikóny, preto vlasy nezaťažia a navrátia im objem. Pozor si treba dať azda len pri výbere a pri poškodených suchých vlasoch zvoliť šampón Hair Repair Quinine (oranžový), ktorý bol vytvorený práve pre suché vlasy lebo obsahuje aj hydratačnú zložku vo forme extraktu zo pšenice a aloe vera.

Chinínový šampón je vyrábaný aj vo verzii Chinín FORTE, ktorý je veľmi vhodný pri akútnej strate vlasov a pre rýchle naštartovanie ich rastu. Neodporúča sa však jeho dlhodobá aplikácia. Po úprave stavu je vhodné prejsť na klasickú verziu a FORTE používať na prestriedanie.

Nevyhnutnou výbavou pri používaní chinínových šampónov je aj kondicionér, nakoľko vlasy po umytí chinínovými produktami zvyknú byť tvrdšie a ťažšie rozčesateľné. Tento problém sa však použitím kondicionéra eliminuje.

Alergia na chinín sa vyskytuje vzácne. V tom prípade používanie chinínových produktov neodporúčame.

 

Chinínové vody Milva

Sú doplnkouvou starostlivosťou a ich výhoda spočíva najmä v tom, že sa môžu aplikovať denne a to bez nutnosti umývania vlasov. Nastriekajú sa priamo ku korienkom vlasov, jemne sa vmasírujú do pokožky a nechajú sa pôsobiť. Jej denné nanášanie na vlasové korienky posilňuje vlasové cibuľky a vlasy sa stávajú pevnejšie a hustejšie. Milva chinínová voda (príp. verzia s rozprašovačom) sa aplikuje rýchlo bez nutnosti oplachovania a skvele dopĺňa chinínové šampóny.

 

Chinínová maska Milva

Chinínová maska je doplnková starostlivosť, ktorá má liečebný efekt nielen na vlasovú pokožku, ale regeneruje aj vlasy ako také. Odporúča sa aplikovať 1 – 2x týždenne vo forme 20 minútového zábalu po umytí vlasov a následne vlasy opláchnuť.

 

Chinínový šampón Milva a ostatné produkty s chinínom sú ideálnym riešením pre tých, ktorí strácajú svoje vlasy a ktorých rast sa zastavil. Dokážu totiž vlasom navrátiť život, zdravie a krásu a tým aj sebavedomie pre mnohých, ktorí ho práve kvôli svojim vlasom strácajú.