Lady Stella - Čierne mydlo 100 ml

8,99 €
Skladom
Využíva na starostlivosť o pokožku so psoriázou, akné, seboroickou dermatitídou, atopickým ekzémom, pomáha však aj pri iných dermatologických ťažkostiach...

Detailné informácie

Podrobný popis

Je veľmi účinný proti kvasinkám a plesniam, ktoré sú príčinou radu kožných ochorení a jedným z dôvodov napr. lupín. Ichtyol má významné  antibakteriálne a antimykotické účinky. Priaznivo pôsobí na zápalové procesy rôzneho druhu (aj na začervenanie po opaľovaní) potláča nadmernú produkciu mazu, obmedzuje tvorbu komedónov, znižuje svrbivosť a pomáha udržať alebo nastoliť mikrobiálnu rovnováhu pokožky.


Látka ichthamol (ichtyol, ichthamolum) je prírodného charakteru, je to svetlá forma sulfonovaného bridlicového oleja. Jej začiatok sa píše v dobe, keď náš kontinent bol zaplavený morom. Na jeho dne sa usadzovali jemné vrstvy hornín, ale aj bridlicové vrstvy (názov ichtyol je odvodený z nálezu skamenených rybích jašterov-ichtyosaurov).


Z nich sa získava ichthamol, sulfonovaný bridlicový olej tmavočiernej farby.

Procesom neutralizácie so sodnými iónmi sa získava jeho nedráždivá a veľmi účinná forma, tzv. pale ichtyol. 

Použitie: 1-2ml mydla dáme do dlaní a potom ho vmasírujeme dobre do tváre alebo hlavy. Mydlovú penu nechápe pôsobiť 10 minút. Potom opláchneme vodou. Vhodný na pravidelné umývanie a čistenie pleti.


Bez parabénov, syntetických farbív a parfumov.


Objem: 100ml

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: